Kontakt

 

kkrol DSC 8278

Krzysztof Król

tel. 503 456 060

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zawsze fascynowało mnie zatrzymywanie chwili. Rejestracja momentu czyjegoś spojrzenia, wyglądu przedmiotu, budynku, wnętrza. W swoich staraniach przedstawiam obraz taki jaki faktycznie jest - jaki zapamiętałem. Fotografia analogowa pozwalała mi na uchwycenie momentu, kształtu jednak zawsze była obarczona wpływem negatywu na jakim się wykonywało zdjęcie i dalszym procesem obróbki w fotolabie.

Fotografia cyfrowa dalej ma czynnik sprzętowy: matryca, wewnętrzne przetwarzanie obrazu przez procesor aparatu. Pozwala mi jednak na dużo więcej. Ustalanie dowolnego balansu bieli zależnie od zastanego oświetlenia, stosowanie wzorników kolorów podczas sesji. Czy też późniejsza obróbka dająca możliwość dowolnej korekty tak by jak najwierniej przedstawić dany temat na zdjęciu. Odpowiednie oprofilowanie barwne wyklucza natomiast niespodzianki podczas odbierania wydrukowanych zdjęć.

Wiedzę jak obrabiać zdjęcia zdobywam od ponad 15lat. Ukończyłem również kurs profesjonalnej obróbki zdjęć w Akademii Fotografii. Fascynacja sprzętem czyli jak to wszystko działa by powstał piękny obraz trwa u mnie od ponad 25lat. Pracowałem zarówno przy sprzedaży sprzętu fotograficznego jak i przy sprzedaży sesji fotograficznych. Obecnie moją specjalnością jest użycie światła sztucznego z różnymi modyfikatorami tak by jak najlepiej przedstawić obiekt. Przenośne studio, które w miarę łatwy sposób można przetransportować to maja obecnie największa pasja.